Инженеринг стандарден тип активност соба K соба

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 100 - 300 / ㎡
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 ㎡ / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  случај

  Тагови производ

  Монтажните куќата е еколошки и економски монтажна куќа, со користење на светлината челик скелет како рамка, со користење на сендвич одбор, како комплет материјал и со користење на стандарден модул серија со просторни комбинација да се изгради болт конекција и нов концепт на еколошки и економски монтажна куќа . Тоа може да се расклопува и склопува погодно и брзо, така што таа сфаќа општа стандардизација на времени објекти, за воспоставување на концептот на градење на заштита на животната средина, заштеда на енергија, rapidness и висока ефикасност, и им овозможува на времени објекти за да влезат во полето на сериски развој, интегрирана производство, кои се исти снабдување, складирање акции и еднократно оформени производи.

                           Стандард соба распределба на масата материјал
            име Главната името дел Материјал спецификации и модел забелешка
       монтажна куќа
   
  главната рамка тело  C-челик секција стандардна рамка
  ѕид 50mm пена одбор / рок волна одбор
  покривот 50mm пена брановидни картони / рок волна брановидни картони
  Делови Конектор, болт, заптивната смеса 
  врата Алуминиумска легура / пластика челик
  прозорец Алуминиумска легура / пластика челик 
  скали  челик скали
  коридор Коридор челична плоча
  rainshed 50mm пена одбор / рок волна одбор / брановидни картони 

 • Претходно:
 • Следно:

 • 67 80102 03 04 05 06 07 08 09

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !