Светлина вила челик

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 100 - 300 / ㎡
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 ㎡ / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  случај

  Тагови производ

  Светлина вила челик, исто така познат како светлина челична конструкција зграда, негова главна материјал се синтетизира од топло поцинкувани челични ленти по ладно валање технологија на светлината челик Јазик, преку точна пресметка и во комбинација со поддршка и помошни делови, разумен носивоста, да го замени традиционалниот houses.Realize зелена, еколошки и интелигентна зграда, и само-тежина светлина сеизмичката отпорност на ветер перформанси good.Convenient превоз, брзина изградба, нема потреба за големи машини може да се состави.

  име

   Главната името дел

  спецификации материјал и модел белешки

  светлина вила челик   

   главната рамка

   89mm lightgage челик

  ѕид

  лабава одбор (9 ~ 18mmthickness) / drywall хартија

  Надворешноста ѕид декорација

  Метал сечење одбор / ПВЦ виси панели / дрво пластика виси панели / боја во прав

  внатрешна декорација

  Метал сечење одбор / ПВЦ виси панели / дрво пластика виси панели / Сауна одбор / латекс

  ѕид декорација


  асфалт шиндра / смола плочка

  изолациски слој

  стаклени влакна волна

  Делови

  Системот за вода, електрични системи, конектори

  врата


  врата пластика челик / security / дрвена врата / Скршени мост алуминиум

  прозорци

  пластични челик / Скршени мост алуминиум


 • Претходно:
 • Следно:

 • 轻钢 别墅 详情 _01

  轻钢 别墅 详情 _02

   

  轻钢 别墅 详情 _03

  轻钢 别墅 详情 _04

  轻钢 别墅 详情 _05

  轻钢 别墅 详情 _06

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !