Подвижен - одбор класа домување не - стандардни соба Т - тип на куќа

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 100 - 300 / ㎡
 • Мин.нарачката Количина: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 ㎡ / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  случај

  Тагови производ

  Сад куќа е еден вид на градење на систем кој влијание врз моден тренд повторно и повторно. тоа може да се движат на различни места во секое време и насекаде, со што на луѓето поудобно и удобно начин на живот. соларни бојлер може да се користи за внатрешна снабдување со електрична енергија, соларни бојлер може да се загрее и снабдување со вода и испуштање на затворен туш и топла вода се прочистува со систем за третман на отпадни води, па како да се користи.   

   Материјал распределба на масата на монтажна куќа
  име Име на главните делови Материјал спецификации и модел забелешка
  монтажна куќа
   
  главната рамка тело C-челик секција
  ѕид Пена одбор / рок волна одбор
  Надворешноста ѕид декорација Метал издлаби одбор / ПВЦ одбор / не
  Внатрешна декорација ѕид Метал издлаби одбор / ПВЦ одбор / не
  покрив декорација Битуменски / смола плочка / не
  Делови Вода паѓа системот, коло систем, конектор
  врата Алуминиумска легура / пластика челик / анти-кражба врата врата / дрво
  прозорец Алуминиумска легура / пластика челик / алуминиум скршен мост

 • Претходно:
 • Следно:

 • T 型板 房 介绍

  челик prefab куќа brochure_02

  челик prefab куќа brochure_03

  челик prefab куќа brochure_04

  челик prefab куќа brochure_05

  челик prefab куќа brochure_06

  челик prefab куќа brochure_07

  челик prefab куќа brochure_08

  челик prefab куќа brochure_09

   

  челик prefab куќа brochure_10

  челик prefab куќа brochure_11

  челик prefab куќа brochure_12

  челик prefab куќа brochure_13

  челик prefab куќа brochure_14

  челик prefab куќа brochure_15

  челик prefab куќа brochure_16

  челик prefab куќа brochure_17

  челик prefab куќа brochure_18

  челик prefab куќа brochure_19

  челик prefab куќа brochure_20

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !